Kategorie

Płatności

Pościel Sklep Internetowy

Andropol, Greno pościel satynowa. Oferujemy najwyższej jakości pościel, między innymi: pościel satynowa Andropol, bawełna, pościel z kory, pościel satyna z bawełną, pościel dziecięca, koc wełniany. Oferowane przez nas komplety pościeli dostępne są w różnych rozmiarach – 140x200, 160x200, 180x200, 200x220. Sklep internetowy z pościelą FEDO gwarantuje najwyższą jakość produktów.

Ręczniki Sklep Internetowy

Greno ręczniki. Oferowane przez nas ręczniki produkowane są z najwyższej jakości materiałów i zachwycają swoim wzornictwem. W ofercie znajdziecie Państwo eleganckie ręczniki kuchenne, ręczniki plażowe, koc wełniany, Greno ręczniki w różnych wymiarach i wiele innych. Ponadto wykonujemy hafty na ręczniki.

Kołdry Sklep Internetowy

Sklep internetowy oferuje wygodne i komfortowe kołdry antystresowe, antyalergiczne, całoroczne, koc wełniany i kołdry z owczej wełny.

Sklep internetowy z pościelą

INFOLINIA: 0 801 000 839

w godzinach 8.00-17.00

tel.+48 (0-22) 42 82 059

fax.+48 (0-22) 751 38 98

Jak wybrać kołdrę?Przy wyborze kołdry decydują wyłącznie osobiste preferencje danej osoby, dlatego też aby ułatwić Państwu podjęcie właściwej decyzji proponujemy zapoznanie się z poniższymi poradami od producenta AMW:


Rozmiar kołdry 

Standardowym rozmiarem kołdry jednoosobowej na polskim rynku jest rozmiar 160x200 oraz w mniejszym stopniu rozmiar 140x200. Natomiast standardowym rozmiarem kołdry dwuosobowej jest rozmiar 220x200 oraz znacznie mniej popularny rozmiar 180x200.

Kołdry

Przed zakupem kołdry dla dwóch osób należy zwrócić szczególną uwagę na szerokość łóżka. Kołdra nie powinna być mniejsza niż powierzchnia materaca. Kołdrę musimy dobrać tak szeroką, aby była zbliżona rozmiarem do rozmiaru łóżka, ewentualnie, aby jej końce wystawały nieco poza jego krawędzie. Wtedy dopiero zapewni swoim użytkownikom odpowiedni komfort snu.

Pamiętajmy
! Pojedyncze łóżko ma szerokość 80-90 cm, podwójne 140-160 cm, a szerokie tzw. małżeńskie 160-200 cm.


Zgodnie z PN-88/P-84517 dopuszczalne odchylenia wymiarów kołder wynoszą: 140 – 170 3cm powyżej 170cm 4cm.


Kołdry

 

Jakie wypełnienie poduszek i kołder mam wybrać?

Poduszki i kołdry AMW posiadają dwa rodzaje wypełnień: naturalne i syntetyczne.

Do wypełnień naturalnych zaliczamy: pierze, półpuch, puch, owcza wełna.
Zalety włókien naturalnych to:
  • włókna naturalne oparte na wsadach z pierza i puchu gęsiego oraz owczej wełny,
  • gwarantują długą żywotność produktu,
  • ułatwiają wchłanianie i odprowadzanie wilgoci z ciała w czasie snu,
  • posiadają właściwości termo - izolujące,
  • zapewniają swobodny przepływ powietrza.

Do wypełnień syntetycznych zaliczamy: włókna poliestrowe Hollow, włókna poliestrowe Amball®, włókna bioaktywne, włókna Hollofil i Hollofil Allerban, włókna Dacron.
Zalety wypełnień syntetycznych to:
  • nie powodują reakcji alergicznych,
  • są miękkie, puszyste i sprężyste,
  • wysoka izolacja termiczna,
  • możliwość prania i mechanicznego suszenia,
  • odporne na długotrwałe użytkowanie.

 

Jaka jest różnica pomiędzy kołdrami letnimi, zimowymi i wielosezonowymi?

Decydując się na zakup ciepłej i grubej kołdry zapewniamy sobie doskonały komfort snu przez kilka miesięcy w roku, szczególnie w okresie jesienno – zimowym. Jednak w sezonie wiosenno – letnim to rozwiązanie nie jest w stanie sprostać naszym oczekiwaniom ze względu na zmianę warunków atmosferycznych. Dlatego też na upalne dni i ciepłe noce polecamy lekkie i cienkie kołdry letnie.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się także kołdry w wersjach pojedynczych tzw. SOLO i podwójnych zwanych DUO. Coraz bardziej popularne stają się kołdry o nazwie „Cztery pory roku”.Kołdry