Jak często należy uzupełniać zasobnik w piecu na pellet?

admin Artykuły

Okazuje się, że w ostatnich latach zainteresowanie pelletem jako paliwem stałym stało się bardzo duże i dlatego coraz więcej kotłów wykorzystujących pellet jest obecnie wykorzystywanych. Co za tym idzie początkujący użytkownicy często mają w związku z tym różne niepewności, niejasności, na które szukają odpowiedni. Wiele osób jeszcze nim zdecyduje się na takie ogrzewanie zastanawia się jakie to będzie pociągały za sobą koszty, oraz na ile zajmujące będzie. Miedzy innymi takim pytaniem jakie może się pojawić będzie to odnoszące się do tego jak często należy dosypywać pellet.

Piec na pellet - jak często się go uzupełnia

Piec na pellet tak jak zostało już wskazane to rozwiązanie, które cieszy się obecnie sporą popularnością, jednak na pytanie o to jak często uzupełnia się pellet nie będzie łatwo odpowiedzieć. Czynników, które będą miały na to wpływ jest oczywiście wiele. Na pewno trzeba liczyć się z tym, że to uzupełnianie kotła będzie częstsze niż w przypadku stosowania ekogroszku do ogrzewania domu. Zakładać można, że będzie to co 2-3 dni jeśli nie będzie się stosowało niestandardowych rozwiązań.

Kotły na pellet najczęściej są w stanie jednorazowo przyjąć około 30 kg paliwa, które przy ocieplonym domu około 100-120 metrów powinno wystarczyć właśnie na około 2-3 dni. Dlatego to regularne uzupełnianie pelletu będzie bardzo istotne.

Większy dom, większe zużycie

Jeśli ktoś ma większy dom to oczywiście z automatu będzie miał także większe zużycie paliwa. Co za tym idzie trzeba się będzie pilnować jeśli chodzi o uzupełnienie paliwa. Natomiast można także zdecydować się na taką niestandardową opcję wykorzystując w tej sytuacji między innymi powiększone pojemniki. Niektóre firmy oferują do swoich kotłów zwiększone pojemniki, które mogą przyjąć 100, 200 czy nawet 400 kg pelletu, trzeba jednak mieć miejsce na taki pojemnik. Przy standardowym domu 100-120 metrów z izolacją termiczną będzie można liczyć na to, że tak uzupełniony największy zbiornik zapewni ogrzewanie nawet na blisko miesiąc.