Jakie są dodatkowe moduły, które mogę dokupić do pieca na pellet?

admin Artykuły

Ogrzewanie za pomocą pieców na pellet jest inwestycją długoterminową. Zwraca się w postaci obniżonych rachunków za ogrzewanie. Aby piec był dobry oraz spełniał swoją funkcję, przed zakupem należy wciąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Możliwość rozszerzenia pieca o dodatkowe moduły daje dużo możliwości. Jakie są zalety kotłów na pellet? Jakie są dostępne dodatkowe moduły? Zachęcam do lektury! Wszystkie odpowiedzi znajdują się w materiale.

Kotły na pellet – zalety

Zgodnie z przepisami kotły na pellet muszą spełniać określone wymagania energetyczno – emisyjne oraz wymagania efektywności energetycznej. Wskazuje to, że dostępne kotły muszą posiadać certyfikat EcoDesign. Niewątpliwymi zaletami stosowania kotłów na pellet jest:

  • prosty montaż i obsługa,
  • niska emisja substancji smolistych,
  • eksploatacja paliwa odnawialnego,
  • mała ilość powstającego popiołu.

Nowoczesne modele pieców pozwalają przechowywać znacznie większe ilości pelletu za pomocą dostępnych zbiorników na pellet, co sprzyja ergonomicznemu wykorzystaniu i wydajniejszej pracy kotła.

Moduły dodatkowe czyli specjalne funkcje podnoszące komfort użytkowania

Wraz z rozwojem technologicznym na rynku coraz częściej dostępne są nowości oferowane przez branżę grzewczą. Należą do nich dodatkowe moduły rozszerzające kontrolę nad sterownikiem kotła centralnego ogrzewania i instalacji c.o, a także moduły radiowe, moduły WiFi, moduły wykonawcze i zaworu mieszającego. Wszystkie moduły mają za zadanie podnieść komfort użytkowania i rozszerzyć program obsługi danego pieca. Ponadto kontrola nad sterownikami zapewnia bezpieczeństwo i możliwość spersonalizowania wykonywanych przez niego dodatkowych czynności. Szeroka gama produktów może stanowić problem podczas wyboru. Przed podjęciem decyzji, warto zbadać rynek oraz postawić na moduły od cenionego na rynku producenta. Jedynie sprzęt wysokiej jakości stanowi gwarancję bezawaryjności i sprawności. Decydując się na zastosowanie dodatkowych modułów, stajemy w obliczu kilku ważnych wyborów. Zadbajmy, by ten proces był odpowiednio przemyślany. Pozwoli to uniknąć wielu nieprzyjemnych niespodzianek.